Początki Ochrony Przyrody
Olbrzymi przyrost naturalny w Azji w XX wieku doprowadził niestety do wyniszczenia środowiska naturalnego w wielu miejscach kontynentu. Rząd Azjatycki nie jest w stanie odpowiednio dbać o środowisko, dlatego w walkę o zachowanie niektórych zagrożonych gatunków włączyli się ekolodzy z całego świata.
Azja jest największym kontynentem świata, rozciągającym się aż od Morza Arktycznego aż po wilgotne lasy Indonezji.
W wielu regionach Azji panują zupełnie inne warunki życia, od gorących na pustyniach do zimnych w wysokich górach, i w takich miejscach rzadziej spotyka się przedstawicieli roślin czy zwierząt.
Natomiast w deltach rzek i wybrzeży na południowym wschodzie Azji, gdzie tereny te są najbardziej zaludnione, należy upatrywać tam miejsc gdzie środowisko naturalne jest najbardziej zagrożone.
To że należy dbać o przyrodę, wpisane jest w kulturę ludów azjatyckich. Przemawia za tym fakt iż już w VII wieku naszej ery zostać założony na Sumatrze pierwszy rezerwat przyrody.
Z relacji Marco Polo, XIII wiecznego włoskiego podróżnika, znalazła się wzmianka iż mongolski władca Kubilaj-chan, rozkazał aby kilkanaście szczególnie pięknych miejsc w jego imperium pozostało w stanie idealnym i nienaruszonym.
Naród Mongolski, który w XVI wieku założył w Indiach swoje imperium, również był przekonany iż należy szanować wszystko co w przyrodzie. Od XX wieku, kiedy to gwałtownie zaczęła się zwiększać liczba ludności, rozpoczęło się systematyczne wyniszczanie środowiska naturalnego, co się z tym zawsze wiąże, istnienie wielu gatunków zostało zagrodzone. Od początku wieku coraz bardziej zmniejszają się obszary które nie ucierpiałyby w starciu z człowiekiem.
W rejonach gdzie zaludnienie jest bardzo wysokie, są to maleńkie obszary otoczone ze wszystkich stron miastami i polami uprawnymi.
W tej chwili jedynym sposobem aby ocalić resztki pozostałe z niegdyś przebogatej fauny i flory jest objęcie najcenniejszych terenów bezwzględną ochronę, utworzenie projektów rządowych do zwalczania kłusowników i wpłynięcie na ludzi, przekonując iż ochrona przyrody może również przynosił korzyści.
Polecane artykuły
Kiedy pomoże gastrolog?
Nigdzie nie jest powiedziane, że musimy znać wszystkie dziedziny medycyny i lekarzy, którzy mogą nam pomóc w razie różnych schorzeń. Z resztą jest ich tak wiele, że moglibyśmy mieć problem z zapamiętaniem ich wszystkich. To oznacza, że dopiero gdy dzieje się coś złego z naszym organizmem, zaczynamy
Rezerwaty Przyrody - Japonia i Chiny
Azja wschodnia jest obszarem wyjątkowo zróżnicowanym pod względem krajobrazu oraz środowiska.
Według danych z roku 1990 na tym terenie funkcjonowało 390 obszarów ochronnych, z których 75% przypadało na teren Chin. W Japonii znalazło się pozostałe 65 rezerwatów. Tak duża dysproporcja wynika z faktu
Kreatywne zabawki są ważne
Zabawka ma dziecku umilać czas, ma je zajmować, ma sprawić że dziecko nie będzie się nudziło jeśli pójdziemy gdzieś w gości albo wybierzemy się w dłuższą podróż. Ale jednocześnie też powinna być skonstruowana w taki sposób, aby dziecko poprzez zabawę mogło się uczyć nowych rzeczy, jednocześnie też p
Własnoręcznie zrobione prezenty?
Szukamy prezentu dla kogoś bliskiego i mimo upływającego czasu, nadal nie znaleźliśmy nic ciekawego? Niektóre rzeczy wydają nam się mało ciekawe, inne na pewno nie zainteresują obdarowanej osoby, a jeszcze inne wyglądają tak, jakby miały się rozpaść po pierwszym użyciu? Jeśli zależy nam na tym, aby